• Login
  • Register
  • Home
  • Recepten
    • Zwangerschap Recepten
    • Babyvoeding
    • Kinder/Familie recepten
      • Ontbijt
      • Lunch
      • Diner
      • Snack
    • Feestdagen
      • Valentijnsdag Recepten
      • Paas Recepten
      • Halloween Recepten
      • Sinterklaas Recepten
      • Kerst Recepten
      • Oud & Nieuw
    • Feestje
      • Traktaties
      • Taart/Cake
  • Mama (-to-Be)
    • Zwangerschap
    • (New) Mom
    • Blog
  • Boeken
  • Thuis
    • Activiteiten
      • Binnen Activiteiten
      • Wetenschap Testjes
      • Knutselen
    • Kinderkamer
    • DIY
    • Recensie
      • Winactie
  • Eropuit
    • Restaurants
    • Uitstapje
      • Film
      • Theater
    • Reizen
  • Over
    • Kidshoekje
    • In de Media
    • Contact
    • Disclaimer
  • Home
  • Recepten
    • Zwangerschap Recepten
    • Babyvoeding
    • Kinder/Familie recepten
      • Ontbijt
      • Lunch
      • Diner
      • Snack
    • Feestdagen
      • Valentijnsdag Recepten
      • Paas Recepten
      • Halloween Recepten
      • Sinterklaas Recepten
      • Kerst Recepten
      • Oud & Nieuw
    • Feestje
      • Traktaties
      • Taart/Cake
  • Mama (-to-Be)
    • Zwangerschap
    • (New) Mom
    • Blog
  • Boeken
  • Thuis
    • Activiteiten
      • Binnen Activiteiten
      • Wetenschap Testjes
      • Knutselen
    • Kinderkamer
    • DIY
    • Recensie
      • Winactie
  • Eropuit
    • Restaurants
    • Uitstapje
      • Film
      • Theater
    • Reizen
  • Over
    • Kidshoekje
    • In de Media
    • Contact
    • Disclaimer
  • Home
  • Eropuit
  • Tropenmuseum Amsterdam

Tropenmuseum Amsterdam

Posted on aug 12th, 2020
by wendy panse-moedt
Categories:
  • Eropuit
  • Uitstapje
Tropenmuseum (Junior) | Uitstapje _ Kidshoekje

Amsterdam heeft tal van musea voor ieders voorkeur. Als kind opgroeiend in Amsterdam ging ik met school op museum les, wat inhield dat we lessen kregen in 3 belangrijke musea in Amsterdam: Rijksmuseum, Van Gogh Museum en het Tropenmuseum. Die laatste was als kind altijd mijn favoriet en met een museumkaart op zak besloot ik dit museum weer eens te bezoeken samen met mijn zoon van bijna 5 jaar.

Tropenmuseum

Het Tropenmusuem is een museum over culturen rond de hele wereld. In het prachtige gebouw vind je tal van voorwerpen, beelden, kleding, schilderij en foto’s over mensen van over de hele wereld. Van thema’s als geloof, geboorte, feesten tot de dood. Er valt genoeg te zien. Het museum heeft naast zijn vaste exposities ook tentoonstellingen die vaak voor een langere tijd aanwezig zijn. Voor de huidige tentoonstelling in het museum kun je het beste op de website van het Tropenmuseum kijken (klik hier).

Tropenmuseum Amsterdam | Kidshoekje.nl

Momenteel zijn er twee tentoonstellingen in het museum:

Bali – behind the scenes

Maak van dichtbij kennis met het meest bekende en veelzijdige eiland van Indonesië: Bali. In de tentoonstelling maak je kennis met de eeuwenoude rituele van het eiland en zijn bewoners en de geschiedenis er van. Van chillen op het strand (of zandkleurige kussens) tot de prachtige schaduw poppen en maskers die je veel op het eiland tegen komt.

Zelf ben ik op Bali geweest (zwanger met Logan) en herkende veel informatie en beelden. Logan vond alle voorwerpen wel interessant, maar het maakte hem niet nieuwsgierig genoeg.

Tentoonstelling Bali Behind the Scenes |Kidshoekje.nl

De tentoonstelling Bali – Behind the Scenes is nog tot 10 januari 2021 te zien.

What a Genderful World

Het onderwerp Gender is ontzettend actueel de afgelopen jaren. Van gendervrije toiletten tot kleding zonder label of het voor jongens of meisjes is. Maar het is niet alleen een onderwerp van nu of van de Westerse wereld. De tentoonstelling laat in een kleurrijke en uitnodigende setting zien dat het veel meer is dan dat en ook de rol die gender speelt in culturen.

Persoonlijk vond ik dit echt een prachtige tentoonstelling en ik wou dat ik meer tijd er voor had kunnen nemen. Mijn zoontje van 4 was echter nog iets te jong om er interesse in te tonen en ook te ongeduldig. Wel vond het het interactieve gedeelte van de tentoonstelling erg leuk!

TentoonstellingWhat a Genderful World | Kidshoekje.nl

De tentoonstelling What a Genderful World is nog tot 3 januari 2021 te zien.

Tropenmuseum Junior

In 1975 (heb ik opgezocht hoor) werd het eerste kindermuseum van Nederland opgericht: Tropenmuseum Junior. En nog steeds is het een prachtig concept om jongeren te interesseren en informeren naar andere culturen. Telkens staat er één tentoonstelling centraal die alle zintuigen van de jeugd prikkelen.

Tropenmuseum Junior | Kidshoekje.nl

Sabi Suriname

In de tentoonstelling Sabi Suriname kom je van alles te weten over Suriname. De banden van Suriname met Nederland en hoe Suriname is verbonden met de rest van de wereld. Door middel van spelletjes en activiteiten leer je alles over dit prachtige land.

Ik wou dat ik meer kon vertellen, maar helaas zijn wij niet naar deze tentoonstelling geweest.  Iets waar ik wel heel erg naar uit keek. Ik was namelijk niet zo slim en oplettend genoeg geweest om online vast kaartjes te reserveren voor de tentoonstelling. Waarbij ik wel moet zeggen, dat dit te weinig was aangegeven, als je het niet weet. Met een sip gezicht moest ik Logan dus teleurstellen dat wij niet naar de tentoonstelling konden die juist gericht is op de jeugd.

Tip! Reserveer online vast kaartjes voor Tropenmuseum Junior tentoonstelling. 

De tentoonstelling Sabi Suriname is nog tot 1 maart 2023 te zien.

Tropenmuseum Amsterdam | Kidshoekje.nl

Wat vond Logan?

Waar ik overtuigd was dat hij het museum geweldig zou vinden. Bleek al snel dat hij met zijn 4 jaar misschien toch nog iets te jong was voor het museum. Hij was snel afgeleid en niet echt nieuwsgierig genoeg naar wat er te zien was. Daarnaast waren de tentoonstellingen die er waren ook niet persé extra interessant voor hem en was er te weinig interactie voor hem. Iets waar je op die leeftijd toch wel naar op zoek bent. Ook hielp het niet dat ik voor de Tropenmuseum Junior tentoonstelling: Sabi Suriname vergeten was kaartjes te reserveren.

Als hij 6 is wil ik zeker nog eens naar het museum en ook zal ik de tentoonstellingen in de gaten houden. Iets wat ook mijn tip zou zijn. Bekijk eerst online welke tentoonstellingen er in het museum zijn en reserveer vast voor de jeugd tentoonstelling. Vanaf een jaar of 6+ is het museum zeker interessant om heen te gaan.

Tropenmuseum | Kidshoekje.nl

COVID-19

In het COVID-19 per is het belangrijkste verschil aan het museum dat je een tijd van aankomst moet reserveren. Ook als je al kaartjes of een museumkaart hebt. Het kan heel simpel op de website. In het museum zelf is eigenlijk alleen op de grond aangegeven welke looproute je kunt/moet nemen. Toen wij er waren was het vroeg en heel rustig, dus kwamen wij überhaupt amper andere bezoekers tegen.

Eropuit: Tropenmuseum Amsterdam | Kidshoekje.nl

Informatie

Tropenmuseum

Adres: Linnaeusstraat 2, Amsterdam
Tijden: dinsdag t/m zondag 10.00 tot 17:00
Prijzen: 
Kinderen t/m 3 jaar: Gratis
Jeugd (4 tot 18 jaar): € 8,00
Volwassen: € 16,00
Museumkaart: Gratis

Website: Tropenmuseum.nl

  • Amsterdam
  • eropuit
  • museum
  • uitstapje

wendy panse-moedt

Met een liefde voor eten en reizen, neem ik mijn kleine mee in een ontdekkingstocht in de wereld van lekker eten.

Add Your Comment Reactie annuleren

Kidshoekje blue
Welkom op Kidshoekje...
(Voorheen Babies Kitchen)
Een blog waar je baby- en kidsproof tips vind op het gebied van recepten die jouw kinderen willen eten tot leuke tips om samen met je kinderen te doen.

BabyBaby

Voor andere lekkere recepten bekijk ook eens:

Recepthoekje.nl Logo
  • Babyvoeding
  • Contact
  • Disclaimer
  • Feestdagen
  • Feestje
  • Kidshoekje
  • Kinder/Familie recepten
  • Recepten
  • Snacks