Kerstboek tip: De Twaalf Dagen met Kerstmis met twaalf warme verhalen
Ik ben opgegroeid met een enorme liefde voor Kerstmis. Mijn moeder was (en is!) helemaal kerstgek, dus vanaf 6 december stond ons huis vol met lampjes, las ik kerstboeken en draaide er non-stop kerstmuziek. Het lied ‘De Twaalf Dagen met Kerstmis’ hoorde daar natuurlijk ook bij. Toen ik dit boek met dezelfde titel zag, floepte het lied meteen weer in mijn hoofd. Ik was dan ook heel benieuwd naar dit sfeervolle kerstboek!
De Twaalf Dagen met Kerstmis
“Op dag één deze Kerstmis gaf lieveling aan mij…”
Ja hoor, dat bekende stapellied! Twaalf schrijvers lieten zich inspireren door de twaalf cadeaus uit het lied — van één patrijs in een perenboom tot twaalf rommeltrommels. Het resultaat is een bundel met twaalf magische kerstverhalen vol verwondering, wensen (soms vervuld, soms niet), avonturen en stiekeme liefdesmissies. Maar boven alles draait het om het mooiste kerstcadeau dat er is: samen zijn.
De verhalen zijn geschreven door:
Katinka Polderman, Audrey Adelin, Barend Last, Marieke Nijkamp, Najiba Abdellaoui, Gershwin Bonevacia, Sanne Rooseboom, Buddy Tegenbosch, Milouska Meulens, Arend van Dam, Levina van Teunenbroek en Stephanie Biesheuvel.

Recensie
Zoals ik al zei: bij het zien van de titel zat het liedje meteen weer in mijn hoofd (en eerlijk… vooral de Muppets-versie!).
Maar doet dit boek het beroemde lied eer aan? Ja, absoluut!
Met twaalf verhalen van twaalf verschillende schrijvers is het logisch dat niet elk verhaal even hard binnenkomt. Het ene is warm en inspirerend, het andere verrassend en soms zelfs zo prikkelend dat ik stukken opnieuw heb gelezen. Maar stuk voor stuk brengen ze je in die heerlijke kerststemming. Precies waar ik als moeder, midden in de decemberdrukte, zo van kan genieten.
Ik heb het boek eerst zelf gelezen, maar vanaf 12 december ga ik aftellen tot kerstavond door elke avond één verhaal voor te lezen aan mijn kinderen. Hoe leuk is dat? Een soort mini adventskalender in boekvorm — en ideaal om samen even rustig de dag af te sluiten.
En natuurlijk laat ik jullie achter met mijn favoriete nostalgische versie van het lied…
Informatie
Titel: De Twaalf Dagen met Kerstmis
Auteur: Diverse auteuers
Uitgeverij: Van Goor
Jaar: 2025
Type: Leesboek
Thema: Kerstmis
Leeftijd: 9+ jaar
Verkoopinformatie: € 19.99 o.a. Bol en diverse boekhandels
Verkrijgbaar als: Hardcover

Deze post bevat ontvangen producten van Van Goor
Deze blog bevat affiliate links. Ik krijg een klein bedrag als je via deze link/code iets koopt, hier zitten verder geen extra kosten voor jouw aan verbonden. Klik hier voor meer info