Recensie: Otter wil je oversteken?
Bij de titel van het nieuwe prentenboek Otter wil je oversteken? begonnen mijn kinderen meteen “Schipper mag ik overvaren” te zingen. Nou heeft het eigenlijk niets met elkaar te maken, behalve dan dat het allebei over iets oversteken gaat. Dit ontzettend schattige en mooi geïllustreerde prentenboek heeft namelijk ook nog eens een goed verhaal. Tijd dus om Otter wil je oversteken? eens wat beter te bekijken.
Otter wil je oversteken
“Wat een rotweg,” moppert Otter. Er raast veel te veel verkeer voorbij. Zo komt hij nooit bij het grote blauwe meer aan de overkant om lekker te zwemmen. Oversteken? Dat durft hij nog niet.
Voor de vogel is het een makkie: die vliegt er gewoon overheen. En de kangoeroe? Die springt met één enorme sprong over de auto’s, met een jong in de buidel! Maar Otter heeft te korte pootjes.
“Ga dan onder de weg door,” zegt Mol. Dat is veilig, maar het duurt wel wat lang. “Klim er gewoon overheen!” stelt Chimpansee voor. Na veel aarzelen besluit Otter om toch zélf over te steken, op zijn eigen manier. Zal het hem lukken om veilig aan de overkant te komen?
Recensie
Ik denk dat ik gewoon een ontzettend zwak voor otters heb, want de cover van Otter wil je oversteken? sprak mij direct aan. Toen bleek het verhaal ook nog eens echt een mooie les te hebben.
Otter wil de drukke autoweg oversteken. Alle dierenvrienden (wat ik best bijzonder vond is dat otter samen met kangoeroe en een zebra woont maak goed!) willen hem heel graag helpen met allerlei ideeën. Maar Otter wil het zelf doen. Juist dat brengt de vrienden uiteindelijk helemaal samen.
Het verhaal is op rijm en dat is een stijl waar ik als voorlezer ontzettend van houd. Het brengt een verhaal helemaal tot leven. En als de illustraties dan ook nog eens zoet en kleurrijk zijn, kan ik mij alleen maar voorstellen dat dit een prentenboek is dat vaker voorgelezen gaat worden.
Otter wil je oversteken? is wat mij betreft dan ook een heel leuk prentenboek om samen met je kind te lezen. Het verhaal gaat niet alleen over een otter die een drukke weg wil oversteken, maar ook over zelfvertrouwen, elkaar helpen en dingen op je eigen manier durven doen. De combinatie van het verhaal op rijm en de kleurrijke illustraties maakt het bovendien erg fijn om voor te lezen.

Informatie
Titel: Otter wil je oversteken
Auteur: Marjet Huiberts
Illustrator: Marianne van der Walle
Uitgeverij: Gottmer
Jaar: 2026
Type: leesboek
Leeftijd: 4+ Jaar
Verkoopinformatie: € 15.99 o.a. Bol en diverse boekhandels
Verkrijgbaar als: Hardcover

Deze post bevat ontvangen producten van Gottmer
Deze blog bevat affiliate links. Ik krijg een klein bedrag als je via deze link/code iets koopt, hier zitten verder geen extra kosten voor jouw aan verbonden. Klik hier voor meer info