Schiet op, Schildpadjes! Nieuw prentenboek van Rachel Bright en Jim Field
Als je kinderen hebt, ken je ongetwijfeld de prentenboeken van het kinderboekenduo Rachel Bright en Jim Field. Denk aan titels als De leeuw in de muis, Gekkie de gekko en Beloofd is beloofd, kleine panda’s. Boeken met elk een belangrijke boodschap. Vorige maand verscheen hun nieuwste prentenboek: Schiet op, schildpadjes.
Schiet op, Schildpadjes
Op een pikdonker strand begint een spannende race. Een groepje pasgeboren schildpadjes stormt richting zee, onder het toeziend oog van een juichende dierenmenigte. Dodo wil maar al te graag als eerste bij het water zijn. Maar dan raakt haar broertje verdwaald.
Wat doet Dodo? Rent ze door om als eerste de zee te bereiken of gaat ze haar broertje redden? Dodo’s moedige keuze laat zien dat winnen niet altijd het belangrijkste is.
Recensie
Mijn dochter zit dit jaar in groep 4. Een leuk weetje dat haar juf aan het begin van het schooljaar vertelde, is dat zij de boeken van Rachel Bright en Jim Field gebruikt om belangrijke thema’s als beloftes nakomen en keuzes maken in de klas bespreekbaar te maken. Dat is precies de kracht van goede kinderboeken, en Bright en Field weten dat als geen ander te verwerken in hun grappige en kleurrijke prentenboeken.
Schiet op, schildpadjes is een spannend verhaal met ontzettend schattige schildpadjes. Je ziet hoe schildpadjes worden geboren en hun weg naar zee zoeken, maar dat is niet de kern van het verhaal. Het verhaal draait om moed en het maken van keuzes. Kies je voor jezelf of voor een ander? En hoe belangrijk kan samenwerken zijn?
De boodschap is subtiel verwerkt in een toegankelijk en mooi geïllustreerd verhaal. Misschien is dit tot nu toe zelfs mijn favoriete boek uit de reeks. Het is een fijn prentenboek om samen te lezen en daarna met je kind door te praten over wat zij zouden doen in zo’n situatie.

Informatie
Titel: Schiet op, schildpadjes
Auteur: Rachel Bright
Illustrator: Jim Field
Uitgeverij: Gottmer
Jaar: 2026
Type: Prentenboek
Leeftijd: 3+ jaar
Verkoopinformatie: € 15.99 o.a. Bol en diverse boekhandels
Verkrijgbaar als: Hardcover

Bekijk ook eens
Deze post bevat ontvangen producten van Gottmer
Deze blog bevat affiliate links. Ik krijg een klein bedrag als je via deze link/code iets koopt, hier zitten verder geen extra kosten voor jouw aan verbonden. Klik hier voor meer info