Kidshoekje Weekmenu 14
Het is april en april doet wat hij wil. Na een paar dagen in de heerlijke zon van Portugal ben ik eigenlijk wel toe aan volop zon en temperaturen van 20 tot 25 graden. En natuurlijk alle lekkere gerechten die bij dat zomerse weer horen. Van mij mag de barbecue ook wel weer aan, maar dat zal nog even moeten wachten.
Wel is het aspergeseizoen begonnen en daarom kies ik deze week voor een fijne afwisseling tussen makkelijke maaltijden en comfortfood. Zelf zit ik een beetje in de fase dat ik soms wel en soms geen zin heb om uitgebreid te koken. Herkenbaar? Dan hoop ik dat je in dit weekmenu weer genoeg inspiratie vindt voor doordeweekse avonden.
Maandag: No waste aspergesoep met stokbrood

Ik ben dol op asperges, maar de rest van mijn gezin helaas wat minder. Daarom eet ik ze vaak simpel met een sausje en aardappels. De schillen en uiteinden gooi ik natuurlijk niet weg, want daar maak je deze heerlijke no waste aspergesoep van. Met een stokbroodje erbij en eventueel een simpele salade of quiche heb je een complete en makkelijke maaltijd. Perfect voor het voorjaar.
Recept: No waste aspergesoep
Dinsdag: Dump en Bake noedels

Na het succes van mijn dumpling ovenschotel wilde ik dit concept ook met noedels proberen. Deze dump noedels zijn echt ideaal voor drukke dagen. Je gooit alles bij elkaar, weinig afwas en binnen korte tijd staat er een heerlijke maaltijd op tafel. Precies wat je nodig hebt op een doordeweekse dag.
Recept: Dump en Bake Noedels
Woensdag: Gekruide zoete aardappel en bonenpuree taco’s

Wij eten bijna elke week wel iets Mexicaans, maar het is leuk om daarin te blijven variëren. Deze taco’s met gekruide zoete aardappel en bonenpuree zijn een keer iets anders, maar nog steeds super smaakvol en kindvriendelijk. Je kunt ze helemaal aanpassen met je favoriete toppings en sauzen.
Recept: Gekruide zoete aardappel en bonenpuree taco’s
Donderdag: Verse spinaziestamppot met pijnboompitten

Het is april, dus stamppot kan nog prima. Deze spinaziestamppot is hier echt favoriet. Door de toevoeging van pijnboompitten krijgt het gerecht een frisse en iets luxere twist. Een perfecte combinatie van comfortfood en een vleugje voorjaar.
Recept: verse spinaziestamppot
Vrijdag: Gevulde rigatoni ovenschotel

We sluiten de week af met een heerlijke pasta ovenschotel. Dit gerecht kost misschien iets meer tijd, maar het is echte comfortfood waar het hele gezin van geniet. Ideaal voor een vrijdagavond waarop je zin hebt in iets extra lekkers.
Recept: gevulde rigatoni ovenschotel